Talerzyk szklany z różowym nosem z kolekcji TWAleRZE
Talerz pochodzi z mojej autorskiej kolekcji „TWAleRZE”, której część zaprezentowałam na wystawie "Twarzą w twarz" w krakowskiej Galerii BB w 2018 roku.
Czym jest kolekcja „TWAleRZE”?
Kolekcję nazwałam „TWAleRZE” - twarze na talerzach. Lubię przyglądać się ludzkim twarzom. Wędruję po nich wzrokiem, szukam charakterystycznych elementów...
Są twarze, które od razu „rysują” mi się w pamięci. Zapamiętuję je i utrwalam w szklanych taflach. Nie interesuje mnie realistyczne „malowanie” twarzy. Nie tworzę portretów ani karykatur. Dowolnie przekształcam elementy zapamiętanej twarzy – deformuję ją, wykorzystuję któryś z jej fragmentów, często geometryzuję.
Bazą dla moich artystycznych poszukiwań stały się niezbędne w każdym domu naczynia i szkło użytkowe – miseczki i misy, talerzyki, talerze i patery. Powszechnie używane, nie wyróżniają się na ogół niczym szczególnym, a tu twarze na talerzach, nad którymi pochylamy swoje twarze.
Technologia wykonania talerzyka
Talerz wykonałam techniką zgrzewania, zwaną Fusing i gięcia szkła na formie zwaną Slumping. Następnie w temperaturze 815°C wypaliłam go w piecu szklarskim. Do stworzenia talerzyka użyłam szkła sodowo-wapniowego i farb szklarskich. Cienkie białe linie widoczne na powierzchni naczynia wygrawerowałam diamentową kulką po wyjęciu misy z pieca.
Zastosowanie talerzyka
Talerzyk z kolekcji TWAleRZE może zostać niebanalną dekoracją, dodatkiem do standardowej zastawy stołowej albo Twoim nowym ulubionym talerzem.
Pomarańczowy szklany talerzyk z kolekcji TWAleRZE może służyć jako talerzyk deserowy, jak i talerz obiadowy. Można go także powiesić na ścianie jako element wystroju.
Elementy montażowe nie znajdują się w zestawie z talerzykiem.
Pielęgnacja pomarańczowego talerzyka
- Talerz myj ręcznie.
- Możesz użyć do tego gąbki i płynu do mycia naczyń.
- Nie szoruj talerzyka drucianymi szczotkami, nie myj w zmywarce.
Praca jest sygnowana przeze mnie na odwrocie imieniem, nazwiskiem i datą realizacji.